Eliška


Maxík se nám vrátil zpět do spolku. V rodině u Elišky vyvrcholili vážné rodinné důvody a tatínek Elišky se slzou v oku nás kontaktoval a Maxíka byl nucen vrátit zpět. Maxík je přecvičen na míru Martinky a je již s Martinkou v rodině.

 

     

Eliška  z Olomouce

Pár řádků od Elišky.

 

Ahoj, jmenuji se Eliška a chtěla by jsem se s vámi podělit se svým příběhem.

Narodila jsem se předčasně v 35 + 6 týdnů, protože jsem z neznámého důvodu nechtěla dále v bříšku růst a bylo pro mě nebezpečné již déle u maminky zůstávat. Porod proběhl naštěstí bez vážných komplikací a macek jsem zrovna nebyla ( 1 790 g / 44 cm ).

Dali mě do inkubátoru, kde mi při dalším vyšetření zjistili lékaři šelest na srdíčku a navíc ještě DMO. Musela jsem tedy na další vyšetření srdce, při kterém se ukázalo, že mám Valvulární aortální stenozu, což znamená zúžení aortální chlopně. Tento problém vyřešili po čtvrt roce lékaři v FN Motole zákrokem, který dopadl dobře a do dnešních dnů je stav uspokojivý.

Díky mozkové obrně a předčasnému narození jsem musela už v inkubátoru cvičit Vojtovu metodu z obavy, že bych mohla mít v budoucnu problémy s pohyblivostí. Tato obava se ukázala oprávněná po návštěvě neurologa, který zjistil symetrické postižení obou dolních končetin.

Proto již třetím rokem navštěvuji Sanatorium Klimkovice, kde podstupuji náročnou, vždy měsíční terapii. Díky této terapii jsem se postavila na nohy a dokonce jsem schopná ujít malý kousek o berličkách. Mám to tam moc ráda  a moc se vždy těším na mou cvičitelku Denisu.

Maxík složil úspěšně asistenční a canisterapeutické zkoušky 27.7.2017. Vzhledem k velkým změnám v rodině byl předán až dne 8.9.2017.