Kdo jsme

 

Šťastný pes-Handicap, z.s. je spolek, který vznikl v září 2015. Od 09. prosince  2015 je oficiálně zapsán u Krajského soudu v Ústí nad Labem pod spisovou značkou L 9691. IČ:  04575156.

Jsme zaměřeni na výchovu a výcvik asistenčních a canisterapeutických psů pro tělesně i mentálně postižené děti i dospělé.

Naše poslání je pomáhat ke zkvalitnění života a začlenění do společnosti všem ZTP/P či ZTP,TP.

Snažíme se pomáhat a dávat vnitřní motivaci všem, kteří naši službu potřebují.

Náš spolek Šťastný pes - Handicap,z.s. vznikl na základě reakce našeho těžce nemocného syna Ládíčka, který dostal svého psího canisterapeuta a já pomocníka asistenta od  jiné společnosti. V té chvíli, kdy začal Ládíček natahovat ruce k pejskovi, nás cosi osvítilo. Nápad, založit si spolek vlastní, ve kterém bychom mohli pomáhat i jiným nemocným dětem i dospělým lidem. 

Náš tým

Martin Polacsek Apolen - předseda spolku, záchranář, velitel hasičů, lezec, kurz první pomoci

Jaroslava Polacseková - místopředseda spolku, pečující o svého těžce nemocného syna, zaškolena s přístroji SPO2, EKG, trachestomií, PEG, rehabilitace, vedoucí projektů, pokladník, akreditovaný vzdělávací program MPSV ČR - Základy poskytování služby pes-asistent, člen ČKS.

Daniel Maxa - jednatel spolku, ekonom s maturitou, překladatel Aj- B2, koordinátor dobrovolníků

Trenéři psů:

Hana Jágrová - trenér psů, kurz asistent pedagoga, v ČKS od roku 1975 složeno 25 zkoušek, akreditovaný vzdělávací program MPSV ČR - Základy poskytování služby pes-asistent

Jana Šedinová - trenér psů, socializace štěňat, SZTŠ s maturitou, v ČKSod roku 1995 složeno 30 zkoušek, akreditovaný vzdělávací program MPSV ČR - Základy poskytování služby pes - asistent

Jana Šedinová - trenér psů a předvýchova psů, Střední pedagogická škola, kurzy: Struktura osobnosti a sociální kompetence, Prevence drogových závislostí pro pedagogy MŠ a I. stupně, Akreditovaný vzdělávací program v systému DVPP, Angličtina pro učitele, Školení hygienického minima, Jak lépe porozumět osobnosti dítěte prostřednictvím kresby, v ČKS od roku 1998 složeno 17 zkoušek, akreditovaný vzdělávací program MPSV ČR - Základy poskytování služby pes - asistent

Dobrovolníci:

Bc. Jana Srbová - vedoucí sociální pracovník

Pavlína Sekerková - pracovník v sociálních službách

Mgr. Roman Srb - psycholog

Nikola Mašková - asistentka, překladatelka Aj, Gymnázium, střední pedagogická škola, VOŠ Karlovy Vary, p.o. Obor pedagogické lyceum, Aktuálně: Vysoká škola UJEP, obor speciální pedagogika- intervence.

 

Dominika Havlová - asistentka, ekonom s maturitou, přejkladatelka Aj