Nomička a Bella

 

 

 

Noemi z Děčína.

                    

 

                   

Noemi se narodila s diagnozou Dětská mozková obrna - spastická triparesa. Narodila se ve 24 týdnu těhotenství. Vážila pouhého půl kilogramu a měřila 28 centimetrů. V nemocnici strávila tři měsíce, než jsem si jí mohla konečně odvézt domů.

Noemi je velice šikovná a silná holčička. Svůj boj o život vyhrála a všichni jsme moc rádi, že tu s námi je. I přes handicap, který má, zvládá opravdu mnoho věcí a je neskutečně krásné jí sledovat. Dokáže se postavit u nábytku a obejít ho. Zvládne i chůzi s chodítkem. Jezdí na speciálně upraveném kole a není vůbec jednoduché jí dohonit :)), to mi věřte.

Neustále rehabilitujeme, jezdíme do lázní, chodíme plavat, docházíme na hipoterapii a to je jen zlomek spousty aktivit, aby se zkvalitnil její psychický stav.

Noemi je velká bojovnice. Přes kombinované postižení, vše co si vezme do hlavy, to se musí dít. Také má velmi dobrý hudební sluch a krásně zpívá. Dokonce navštěvuje hudební kroužek a je tam moc šťastná.

Věřím tomu, že ke zlepšení jejího zdravotního i psychického stavu jí pomůže asistenční pejsek, kterého by si moc přála. Který jí bude přítelem a velkým pomocníkem v životě, který si ona sama vybojovala.

Všem, kteří jste se rozhodli pomoci opravdu děkujeme.

Belinka složila asistenční a canisterapeutické zkoušky 14.4.2017 a 18.4.2017 odjela se svým trenérem již do nového domova k Nomičce.